06.07.2016

«Шуфриган фест» – безпечне святкування Івана Купала у Винниках

s25761745

Організатори фестивалю «Шуфриган фест» запрошують відсвяткувати Івана Купала на Чортових скелях у Винниках та пам’ятати про основу святкувань біля води

8 липня о 19:00 год. на Чортових скелях розпочнеться фестиваль «Шуфриган фест».

Показ кліпів вітчизняних виконавців та легенда про Шуфригана, яку зачитає головний дослідник його біографії Юрій Винничук.

s25761745Близько 21.30 год. покажуть містичний фільм з елементами міфічності і страху.

Винниківська міськрада повідомляє про категоричну заборону купання в нічний час доби та не у відведених для цього місцях.

Зазначимо, що традиційно Івана Купала святкують біля водойм. Аби веселощі не завдали шкоди для здоров’я та безпеки життя Департамент з питань цивільного захисту нагадує правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час відпочинку біля води.

До купання:

1. Перед купанням порадьтеся з лікарем і ретельно дотримуйтесь його порад, купання розпочинайте за температури повітря 25° С і температури води 17-19° С.

2. Купайтеся тільки у спеціально відведених та обладнаних місцях.

3. За відсутності пляжу, вибирайте чистий пологий берег; попередньо виясніть чи немає на дні коряк, гострого каміння, ям. Засмічене і нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.

4. Не купайтеся відразу після прийому їжі та в нетверезому стані.

5. Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити у воду не радимо.

Під час купання:

1. Входьте у воду обережно, зупиніться і швидко зануртеся з головою на неглибокому місці.

2. Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хвилин.

3. Не переривайте купання частими виходами із води і не стійте мокрими на вітрі .

4. При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу.

5. Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега.

6. Потрапивши у вир не розгублюйтесь, наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком в бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню.

7. Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

Після купання:

1. При виході із води витирайте досуха тіло, розітріть його долонями чи рушником, швидко одягніться і пройдіться.

2. Не лежіть після купання на сонці.

3. Якщо хочете прийняти сонячну ванну, полежіть на сонці до купання,
а після купання відпочиньте у затінку.

Поради та правила для тих, хто катається на човнах, моторних катерах та скутерах:

1. Перед тим, як сідати у човен, огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет).

2. Посадку у човен проводьте обережно, ступаючи на середину настилу. Сідайте на лавку рівномірно. Не можна сідати на борт човна.

3. Той, хто знаходиться за веслами, повинен пам’ятати про відповідальність, уважно дивитись вперед і не допускати зіткнень з перешкодами та іншими човнами.

4. Якщо човен перевернувся, в першу чергу надайте допомогу тим, хто не вміє плавати, утримуючись за борти човна кличте на допомогу і загальними зусиллями штовхайте човен до берега або на мілину.

Заборонено:

1. Перевантажувати човен понад встановлену норму.

2. Перетинати курси катерів, близько підходити до них.

3. Пересідати на воді з одного човна на інший, переходити в човні з місця на місце, розкачувати човен.

4. Користуватися човном особам в нетверезому стані, а також дітям до
14 років без супроводу дорослих.

5. Особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет (пояс)

Серпень

18.2018