30.08.2016

Призовники на строкову службу мобілізації не підлягають, а тому в зону АТО не відправляються

14598543941prizyv

Готуючись до чергового призову на строкову військову службу громадян України спеціаліст Винниківської міськради розповів про право відстрочки на строкову військову службу.

У час підготовки до чергового призову на строкову військову службу спеціаліст Винниківської міськради Василь Флис розповів хто і на яких підставах має право на строкову відстрочку та особливості призову.

«Наразі наказу про призов ще не має, однак комісаріати починають підготовку до осіннього призову. Передусім, слід зазначити, що призовниками вважатимуться громадяни, яким на період призову виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, – каже п.Флис. – Звертаю увагу на те що особи, які знаходяться на обліку призовників НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ МОБІЛІЗАЦІЇ, а тому в зону проведення АТО не відправляються».

Зі слів спеціаліста, основна вимога для майбутніх призовників, які мають право на відстрочку – вчасне подання документів, які це засвідчують.

Право на відстрочку від військової строкової служби в армії України можуть отримати такі категорії громадян:

• 1. Єдиний працездатний член сім’ї або опікун;
  • 2. Має вагітну дружину, 2 дітей або дитину до 3-х років;
  • 3. Має дитину-інваліда чи дружину-інваліда;
  • 4. У разі призову одного брата з двох;
  • 5. За станом здоров’я відстрочка на рік;
  • 6. Студент стаціонару, аспірант, інтерн до першого відрахування або переведення на заочну форму навчання;
  • 7. Педагог, медик, священик, резервіст, поліцейський при певних умовах;
  • 8. Підозрюваний у кримінальному правопорушенні.

Призовники, які отримали відстрочку, зобов’язані щорічно до 1 жовтня подавати у свої військкомати підтверджуючі документи.

Для винниківчан це – Личаківсько-Шевченківсько-Залізничний об’єднаний районний військовий комісаріат м. Львів, вул. Клепарівська, 22.

Ті ж, хто не має права на відстрочку від служби в армії, або втратив її – буде покликаний на службу в найближчому заклику.

Нагадаємо, строки військової служби:

Солдати і матроси, сержанти і старшини, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях – до 18 місяців;

Особи, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр – до 12 місяців.

14.2017