06.09.2017

Підпал сухостою несе за собою адміністративну відповідальність

сухостій

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту ЛМР про адміністративну відповідальність за самовільне спалювання сухої рослинності.

Спалювання сухої рослинності чи її залишків, соломи, стерні та опалого листя це:

втрата найбільш родючого поверхневого шару ґрунту, адже згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус. Також щорічні випалювання призводять до зміни видового складу рослинності, зокрема, сіножаті перетворюються на плантації грубого бур’яну;

при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Разом із сухою рослинністю може згоряти і сміття (пластикові пляшки, пакети), що призводить до онкологічних захворювань;

виникнення небезпеки лісових і торф’яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів із фатальними наслідками;

при спалюванні сухої рослинності чи її залишків знищуються безхребетні тварини, гинуть гнізда із кладками птахів. Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання.

Слід пам’ятати, що кожен акт підпалу – це злочин проти природи!

Попереджаємо!

Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів.

Відповідно до статті 245, Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Оберігаймо, наше довкілля разом!

15.2017