15.12.2016

Підбито підсумки опитування учнів у рамках проекту «Споживаємо і використовуємо енергію розумно»

15181372_1288952224490583_7149233462371490532_n

З 23 листопада по 9 грудня у школах міста тривав інформаційно-просвітній проект «Споживаємо і використовуємо енергію розумно» участь у якому взяли 755 учнів.

Окрім поширення інформації і обговорення з учнями проблематики розумного споживання та використання енергетичних ресурсів, автори проекту – громадські організації Інститут активної громади та Золота молодь Винник, спробували вивчити також заангажованість винниківських учнів проблемою енергозбереження.

Зокрема результати проведено опитування довели, що значна частина школярів отримала чимало нової інформації із презентації і, водночас, добре розуміє необхідність ощадного споживання ресурсів, використання енергозберігаючих засобів (технологій) не тільки сьогодні, а й у майбутньому. Імпонує також, що багато учнів готові застосовувати на практиці озвучені в часі заняття рекомендації щодо розумного використання енергетичних ресурсів та води, заощаджувати у такий спосіб кошти своєї родини, більше уваги звертати на класи енергоспоживання побутової електротехніки тощо (розгорнуті дані соціологічного опитування додаються нижче).

Наразі у всі школи міста вже передані інформаційних стенди-порадники, які нагадуватимуть дітям про можливості ощадного використання тепла, електричної енергії та води. Автори проекту сподіваються, що в такий спосіб цікавою і потрібною інформацією вдасться додатково охопити учнів молодших класів шкіл.

До кінця цього тижня у більшості класів також з’являться 100 інформаційні наліпки-нагадування про необхідність розумного споживання енергетичних ресурсів та води. Окрім того деяка частина інформаційних листівок проекту буде передана до місцевих бібліотек для вільного розповсюдження серед їхніх відвідувачів.

Принагідно автори проекту висловлюють вдячність за можливість його реалізації Британській раді, Громадській організації «Інститут суспільних ініціатив» та Винниківській міській раді, а також сподіваються що у майбутньому зможуть реалізовувати подібні проекти, які будуть корисними для громади нашого міста.

Питання анкети

так

ні

вагаюсь

1.

Чи вважаєте Ви, що теплову і електричну енергію необхідно використовувати економно?

2.

Чи Ви використовуєте Ви вдома енергоощадні лампи?

3.

Чи знаєте Ви, скільки електричної енергії використовує Ваша сім’я щомісяця?

4.

Чи відомо Вам щось про класи енергоспоживання побутової електротехніки?

5.

Чи перед настанням зимового періоду Ваша сім’я (Ви) утеплює вхідні двері до Вашого помешкання?

6.

Чи у Вашому помешканні встановлені  енергоощадні вікна?

7.

Чи зовнішні стіни Вашого помешкання мають утеплення?

8.

Якщо у майбутньому Ви будували б для себе будинок чи Ви встановлювали б у ньому енергоощадні вікна і утеплювали зовнішні стіни?

9.

Чи на радіаторах (батареях) у Вашому помешканні встановлені регулятори тепла?

10.

Чи застосовували б Ви хоча б якісь з порад щодо економії води у вашому помешканні, які були озвучені в ході даної презентації?

11.

Чи вважаєте Ви, що бережливе використання електроенергії,  води, тепла зменшує витрати (гроші) Вашої сім’ї ?

12.

Чи хотіли б Ви дізнатися більше про альтернативні джерела економії електроенергії та тепла (мова йшла про геліоколектори, теплові помпи, міні сонячні електростанції)?

13.

Чи дізналися Ви для себе щось нове в часі проведення даної презентації?

14.

Чи була корисною для Вас дана презентація?

18.2017