07.12.2017

Народний дім м.Винники провів захід до 125-річчя з дня народження Олени Степанівни

20171207_162159

Першу в світі жінку, офіційно зараховану на військову службу у званні офіцера вшанували вечором пам’яті у Народному домі Винник.

У день народження легендарної хорунжої легіону УСС та четарки УГА Олени Степанівни в.о.директора Народного дому Винник Наталія Вінярська розповіла присутнім про життя, діяльність і вагомість постаті «жінки військової».

Вшанували пам’ять Степанівни колектив вокального ансамблю «Винниківчани», виконавши низку стрілецьких пісень.

Нагадаємо, Олена Іванівна Степанів (псевдо — Олена Степанíвна) (7 грудня 1892, с. Вишнівчик, Перемишлянський повіт, нині Перемишлянський район, Львівська область — 11 липня 1963, Львів) — український історик, географ, громадська та військова діячка; перша в світі жінка, офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера; четар Української Галицької Армії. Сестра Ананія Степаніва, мати Ярослава Дашкевича. В’язень радянських таборів.

14.2017