13.07.2016

На горі Жупан у Винниках знайдено рештки наземної двоярусної споруди трипільської культури (ФОТО)

13699365_1711165275767549_257956505_o

Експедиція в рамках дослідницького проекту під час розкопок на горі Жупан у Винниках виявили рештки наземної двоярусної споруди часів трипільської культури

Представлення цієї знахідки відбулось сьогодні, 13 липня, під керівництвом директора Історико-краєзнавчого музею у м.Винники Ігоря Тимця.

«Сьогодні увага до об’єктів на горах Жупан та Лисівка польських колег та колег з Молдови й з інших держав свідчить про важливість археологічних досліджень на Львівщині, – каже Ігор Тимець, – адже Винники це крайня точка так званого Розточчя. Таким чином, встановлено, що населення двох культур проживало тут в різний час, а проміжок між існуванням поселення культури лійчастого посуду та трипільського сягає кількох сотень років. Наступним кроком будуть дослідження поселень, які також мешкали на цих горах, це поселення лійчастого посуду».

На представленні розкопок були присутні представники міської влади на чолі з міським головою Винник Володимиром Квуртом, директор музею Ігор Тимець, учасники експедиції та групи діток, які беруть участь у таборі «Веселі канікули», організовані Салезіянським згромадженням.

Серпень

22.2018