05.07.2016

На горі Лисівка у Винниках проведуть археологічні дослідження

250px-LG_Dolmen1

Спільна експедиція під керівництвом кандидата історичних наук Андрія Гавінського впродовж липня проводитиме археологічні дослідження на горі Лисівка у м.Винники

Про це повідомив керівник експедиції, науковий працівник відділу археології Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України, к.і.н. Андрій Гавінський.

«Пам’ятка того часу у Винниках має оборонні укріплення і є єдиним таким поселенням на території України. Нам важливо виявити господарські і житлові об’єкти. Ствердити чи це було поселення тимчасове, тобто на випадок оборони, чи це було поселення стабільне, довготривале», – розповідає Гавінський.

Дослідження культури лійчастого посуду у Винниках проводитиме експедиція Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України, Історико-краєзнавчого музею м.Винники, Львівського національного університету ім.І.Франка та Жешівського університету.

Здобуті артефакти та науковий звіт передадуть на постійне місце зберігання в Історико-краєзнавчий музей у м.Винники.

Зазначимо, культура лійчастого посуду була однією з найпоширеніших культур Європи в період енеоліту. Вона охоплювала місцевість від Рейну на заході до верхів’їв Прип’яті, Західного Бугу і Дністра на сході, доходячи до території сучасної Західної Білорусії.

На фото Дольмен, що вважається побудованим племенами культури лійчастого посуду. Мекленбург.

Серпень

18.2018