26.12.2017

«Думаю, що колись в майбутньому саме в Винниках виникне і перший український Музей Доброти і Солідарності» – Андрій Курков

25189075_1755431144528421_5861021572471026787_o

Про спільноту взаємодопомоги Емаус та книгу «Рух «Емаус», яка створила нову модель соціального підприємництва та змінила розуміння благодійництва в коментарях автора Андрія Куркова.

Видавництво «Астролябія» та спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя» презентували у містах України книгу про спільноту, її засновницю та мешканців «Рух «Емаус».

«Я чесно був позитивно вражений, що книга «Рух «Емаус». Історія солідарності» дала такий сильний поштовх для нових дискусій, радіо- та телепередач про соціальну відповідальність та справедливість, про доброту і про соціальне волонтерство. Історія українського «Емаусу» почалась у Винниках. Цей факт також здивував і зацікавив учасників дискусій в усіх містах, де вони відбувались. Думаю, що колись в майбутньому саме в Винниках виникне і перший український Музей Доброти і Солідарності. І розкаже той музей про унікальний досвід спільноти «Оселя» та яскраве і, нажаль, таке коротке життя української Матері Терези – Олесі Саноцької», – коментує автор книги Андрій Курков.

«Ця книга має ще і соціальне, і політичне, а головне духовне значення. Історія руху Емаус вцілому і Оселі-Емаус зокрема – це динаміка добра в часі і просторі, це унікальні приклади солідарності, що так потрібні нашому суспільству, це незламна віра в людину. Я дуже рада, що український читач відкриє для себе безцінний досвід життя в цінностях Емаус», – розповіла Наталя Саноцька – член Ради «Спільноти взаємодопомоги Оселя».

«Це книга – про прості і водночас глибокі речі, про прийняття людини, взаємодопомогу і підтримку. Як говорила Олеся Саноцька, принципи «Емаусу» потрібні не лише для допомоги бездомним людям, це ті засади, на яких ми маємо будувати наше суспільство. Книга дуже добре пояснює потреби людини, яка не має дому і близьких людей. Вона – про інший вид благодійності, який не принижує, не применшує потребуючого, а допомагає людині повернути відчуття гідності, відчути себе потрібною. Історія про Абе П’єра, «Емаус», «Оселю» та Олесю Саноцьку варта того, щоб про неї знали в Україні. Дуже жаль, що посмертно, але здійснилася мрія Олесі Саноцької – книга про Абе П’єра вийшла друком в Україні», – акцентувала Маряна Соха – член Ради «Спільноти взаємодопомоги Оселя».

Липень

21.2018