02.04.2018

День поширення інформації про аутизм: у цей день міста наповнюються блакитним кольором

29942901_1989380544612686_212564223_o

“У блакитному” – під таким гаслом Винники, як і вся Україна, долучаються до відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму.

2 квітня – Всесвітній день інформування про Аутизм. Вже впродовж кількох років відбуваються інформативні акції про синдром аутизму і у перші дні квітня міста наповнюються блакитним кольором. Адже, саме блакитний – вважається кольором аутизму.

Працівники виконавчого комітету Винниківської міської ради долучились до акції на честь Всесвітнього дня поширення знань про аутизм, коли прийнято вдягатися у блакитне, з метою формування толерантності та підвищення рівня обізнаності про особливість людей з аутизмом.

Нагадаємо, аутизм, як стан, входить в широку групу розладів РАС – розлади аутистичного спектру. Іноді в літературі можна зустріти термін “особлива дитина”, який застосовується до дітей з аутизмом включно, але також застосовується до всіх дітей з особливостями психофізичного розвитку. Аутизм, як правило, діагностується в дитячому віці до 3 років, але також бувають випадки, наприклад, при синдромі Аспергера, коли діагноз встановлюється тільки в дорослому віці. Сімптомокомлекс при аутизмі вкрай варіюється (від легких форм -високофункціональний аутизм, до більш важких – синдром Каннерата та ін). З цієї причини доцільним є використання терміна «спектр» (спектральний), який охоплює всю різноманітність проявів. Спільними особливостями для всіх при РАС є особливості в поведінковій (повторює поведінку і / або діяльність, обмеженість інтересів), комунікаційній та соціальній сферах (труднощі та знижена потреба у взаємодії з іншими).

Липень

22.2018