21 листопада українці відзначають День гідності та свободи

evromaydan_650x410

21 листопада, українці відзначають 5-ту річницю Євромайдану. День Гідності та Свободи – державне свято, коли ми згадуємо Помаранчеву революцію і Революцію гідності.

«5 річниця початку Революції Гідності. Не можливо забути, бо стала переломним моментом в новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас, і зокрема мене.

Наша Революція Гідності триває і сьогодні …Шана тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

Герої не вмирають… Поки живе пам’ять про них!

Слава Богу! Слава Україні!» – йдеться на сторінці у соцмережі заступника міського голови Винник Богдана Шустера.

Нагадаємо, саме в цей день 2013 року в Києві на Майдані Незалежності розпочалась масштабна акція протесту у відповідь на припинення урядом Миколи Азарова підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. До акції протесту приєдналися активісти в інших містах. У ніч на 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу “Беркут” почали силовий розгін протестуючих на Майдані. В результаті розгону були травмовані 84 активіста, у тому числі 17 студентів. Після цього протести набули масовий характер. Протести і сутички між силовиками та активістами тривали до лютого 2014 року. Після масового розстрілу беззбройних людей в центрі столиці тодішній президент Віктор Янукович втік у Росію. За офіційними даними в ході Революції гідності загинули 106 людей, більше 2 тисяч отримали поранення.

Share on Facebook9Share on Google+0Tweet about this on Twitter

15.2018